آموزش اسیلاتور stochastic

اف اکس اینوست > آموزش فارکس > آموزش اسیلاتور stochastic

در این ویدیو آموزشی با اسیلاتور استوکاستیک و سیگنال گیری از آن را فراخواهید آموخت.

این اسیلاتور توسط فردی بنام جورج لین که در سال 1950 زندگی میکرده ایجاد شده ورودی های این اسیلاتور کمی با سایر ابزارها متفاوت است چون که ورودی های آن از حجم معاملات و قیمت سهم پیروی نمیکنند، پس فرمول نویسی آن صرفا بر اساس سرعت و جهت حرکت روند میباشد و برای تریدرهایی که بیشتر در ادامه روند ها وارد معامله میشوند میتواند کمک بسیارخوبی کند.

استوکاستیک stochastic به چه معناست

شاید بتوانیم بهترین تعریف از اندیکاتور استوکاستیک را از زبان مخترع آن بشنویم. «گئورگ لین» که مبدع اندیکاتور استوکاستیک است در این‌باره می‌گوید: «اندیکاتور استوکاستیک، مونتوم حرکت قیمت را اندازه‌گیری می‌کند. تصور کنید یک موشک به هوا پرتاب می‌شود. اگر این موشک بخواهد فرود بیاید باید خاموش شود و اگر می‌خواهد خاموش شود باید سرعت خود را کم کند. به همین ترتیب، وضعیت مومنتوم همیشه قبل از خود قیمت تغییر می‌کند.» از گفته‌های گئورگ لین به این نتیجه می‌رسیم که جهت حرکت قیمت، ناگهان تغییر نمی‌کند. بلکه در ابتدا روند غالب کند می‌شود و سپس جهت آن به مرور و طی چند مرحله تغییر می‌کند. این رفتار بازار اغلب در تحلیل موج قیمتی قبلی هر نمودار کاملا قابل مشاهده است.

به معنی نوسانگر است و مانند یک دما سنج مدام در چارت بالا و پایین میرود ، استوکاستیک زیر مجموعه اندیکاتورها میباشد ، با استفاده از این ابزار تقریبا در هر تایمی میتوانید سرعت روند بازار را تشخیص دهیم .

اسیلاتور استوکاستیک در بین محدوده های 20 تا 80 در حال نوسان میباشد که به محدوده های اشباع خرید و اشباع فروش معروف هستند ، هر زمان نمودارهای stochastic به خط 20 رسیدند بازار دچار اشباع فروش شده و هر زمان نمودار به خط 80 رسید نشانگر اشباع خرید در آن بازار است.

اگر میخواهید در فارکس شروع به معامله و ترید کنید میتوانید دربروکر آلپاری ثبت نام کنید.

برای ثبت نام میتوانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخ دهید